top of page

תחומי עיסוק עורך דין תומר בן דוד

AEnB2Uon_Hlvz_IBDFIkuvy0XrWVGUyY6rfg14VC

בתים משותפים

משרדנו מתמחה במענק ייעוץ משפטי בעיקר בתחום הבתים המשותפים. ניתן לומר כי מדובר במשרד מוביל בארץ בתחום הבתים המשותפים.

 

משרדנו הינו עו"ד חיצוני של האגודה לתרבות הדיור מזה למעלה מ -8 שנים. אנחנו מייצגים נציגויות בבתים משותפים (וועדי בתים) בכל הנוגע לתביעות הקשורות לניהול הבית המשותף, סכסוכי שכנים, בתביעות ליקויי בניה כנגד קבלנים לאחר אכלוס, בתביעות בגין שימוש ייחודי בשטחים משותפים, רישום בתים משותפים ועוד.

 

משרדנו מעניק ייצוג משפטי הן בפני המפקח/ת על המקרקעין והן בפני ערכאות אזרחיות שונות.

בתים משותפים
wooden-figures-people-scales-mediator%25

סכסוכי שכנים

"טוב שכן קרוב מאח רחוק"

משפט זה מלווה אותנו דורות רבים בכדי שנדע להעריך את מי שיכול להושיט לנו עזרה מהירה בעת צרה, אולם ריבוי הבתים המשותפים והגדלת נפח הדירות בבנינים המתנוססים לגובה טומן בחובו לעיתים עימות עם שכנים בנושאים שונים, כאשר אין ספק שרצוי וכדאי להגיע להסכמות ולהבנה בין השכנים ולהימנע מפעולות חד צדדיות.
 

סכסוכי שכנים

במצב בו שכנים לא מגלים התחשבות וממשיכים במעשים הפוגעים בשכניהם ניתן לפעול נגדם במספר דרכים,
נסקור בקצרה את העיקריים שבהם ודרכי פעולה אפשריים:
 

 • נזקי רטיבות
  הנזקים השכיחים ביותר בבתים משותפים לדירות של דיירים הנם נזקי רטיבות אשר מלבד הנזק לקירות עלולים להוות גם מפגע תברואתי, בעיקר במצב של עובש וטחב, במצב זה יש לבחון מהו מקור הרטיבות, האם מצנרת הקשורה לדירה או צנרת משותפת העוברת בין הדירות.
  דרכי פעולה
  במידה ומדובר בצנרת משותפת הכתובת הינה נציגות הבית המשותף (ועד בית), אולם במצב בו מקור הרטיבות הינו מצנרת של דירה בד"כ עליונה, רצוי לשלוח לדייר מכתב התראה לתיקון ליקויי הרטיבות, ובמידה ולא תוקן יש להגיש תביעה למפקח על רישום מקרקעין, ובמצב בו יש נזק לרכוש יש להגיש את התביעה לבית המשפט.

   

 • הסגת גבול
  ישנם שכנים אשר חושבים כי הכל מותר כאשר המקרים השכיחים של הסגת גבול הינם "גניבת קו גבול", כלומר חדירה לשטח פרטי במטרה להפכו לשלו, חדירה או הפרעה לחניה.
  דרכי פעולה
  מכתב התראה המפרט את סעיפי החוק עליהם נעשתה העבירה, במידה והמכתב לא עוזר, אזי תביעה לצו עשה בפני המפקח/ת על רישום מקרקעין או בפני בית משפט בהתאם לנסיבות.

   

 • פגיעה ברכוש המשותף
  החוק מתיר לכל דייר שמוש סביר ברכוש המשותף ובתנאי שהדבר לא פוגע בזכויות של דיירים אחרים, ואינו מונע מדיירים אחרים להשתמש בשטח זה, אולם במקרים רבים מרשים לעצמם שכנים מסויימים להשתלט על רכוש משותף אשר שייך לכלל הדיירים ולהפכו לשלו ע"י הצבת גדר או שתילת עצים או הנחת חפצים אשר אינם מאפשרים גישה בטוחה, חלק בונים מחסן ללא אישור וחלק משתלט על חניה משותפת או מקלט משותף או מחסנים משותפים.
  דרכי פעולה
  מכתב התראה המפרט את סעיפי החוק עליהם נעשתה העבירה, במידה והמכתב לא עוזר, אזי תביעה לצו עשה אל תעשה בפני המפקח/ת על רישום מקרקעין או בפני בית משפט לרבות תביעה לפיצוי בהתאם לנסיבות.

 

 • אלימות בין שכנים
  במצב בו אחד השכנים מאבד את עשתונותיו ונוקט אלימות פיזית או מילולית כלפי שכן א דייר בבניין בשל שלל סיבות, פתוחה כמובן הדרך להגיש תלונה במשטרה אשר בסמכותה להרחיק לתקופה קצרה את השכנים האלימים
  דרכי פעולה
  בקשה מבית המשפט לצו הרחקה בהתאם לחוק למניעת הטרדה מאיימת, במידה ובית המשפט מצא כי ישנה סכנה למבקש ינתן צו הרחקה זמני במעמד המבקש עד לדיון אשר יתקיים תוך ימים ספורים, ולאחר מכן ינתן צו הרחקה עד 6 חודשים, ובמקרים מיוחדים אף מעבר לכך.
במידה ונגרמו נזקים לגוף או רכוש, לתבוע בבית משפט שלום בהליך נפרד בגין אותם נזקים.

 

 • לשון הרע בין שכנים
  במצב בו שכן מרכל עליך עם אחרים מפיץ הודעות בגנותך ו/או מפרסם עליך פרסומים העלולים לבייש אותך, הרי שמדובר בפרסום לשון הרע המזכה אותך בסכום של עד 75,000 ₪ ללא צורך בהוכחת נזק, אם יש נזק מוכח, אזי מדובר בכפל סכום וכך גם אם נקבע כי הפרסום בוצע בזדון ובמטרה לפגוע.
  דרכי פעולה
  מכתב התראה ודרישה לפיצוי והתנצלות או הגשת תביעה בבית משפט לפיצוי כספי בגין פרסום לשון הרע.

   

 • גרימת מטרדים
  המטרדים השכיחים הינם גרימת רעש, הזזת חפצים וחריקות בדירה מעל, מטרדי ריח, מטרדים הנגרמים ע"י ריבוי בעלי חיים בדירת שכנים, עישון בשטחים משותפים או מהמרפסת, עשן כבד מהפעלת מנגל ועוד.
  דרכי הפעולה
  שליחת מכתב התראה ברור עם הוראות החוק להפסקה מיידת של המטרד, ובמידה והמכתב לא עוזר יש לפנות בתביעה מתאימה לבית המשפט.

ליקויי בנייה
building%20work%2C%20building%20project%

ליקויי בנייה

משרדנו מתמחה בתחום ליקויי הבנייה, נזקי מים, רטיבויות, ותביעות ירידת ערך. משרדנו מייצג רוכשי דירות רבים בתביעות שונות העוסקות בליקויי בניה ואשר קשורות לטיב הבנייה בניגוד לתקנים ולחוק.  

רכישת דירה מהווה כיום עסקה חשובה או הכי חשובה לזוגות רבים אשר משקיעים ממיטב כספם עבור דירת חלומותיהם.
אולם לעיתים רבות אנו נתקלים בתופעה שהופכת שכיחה במחוזותינו לפיה חווית הרכישה הופכת לסיוט של ממש.


ליקויי בנייה מהווים את הסיוט של כל רוכש דירה באשר הוא, החשש של כל אחד ואחת אשר רוכשים דירה מקבלן לאחר שהשקיעו ממיטב כספם ברכישת הנכס כי יתגלו פגמים, סדקים, רטיבות או שאר בעיות שיהפכו את המגורים בדירה ו\או ברכוש המשותף לבלתי נסבלים ואף לבלתי אפשריים.


חוזה המכר אשר נחתם בין רוכש לקבלן מקל באופן חד צדדי על הקבלן בכל הנוגע לאחריותו כלפי הקונים לאחר מסירת הדירה. למעשה מדובר בחוזה מקפח שאינו עומד בתנאים של בית המשפט לחוזים אחידים אשר קבע כיצד על קבלן לערוך הסכם מכר עם רוכש דירה וחשוב מכך כיצד קבלן צריך למסור דירה ו\או רכוש משותף לדיירים וכיצד הוא צריך לשמר את הבניין.
 

משרדנו המתמחה בייצוג נציגויות בתים משותפים וכן בעלי דירות נותן מענה לאותם רוכשים ולאותה נציגות הבית המשותף בכל הנוגע להתנהלות של הקבלן באמצעות פניה לערכאות ותוך דרישה לתקן את הליקויים בפיקוח של בית המשפט ועמידה על זכויות הקונים.

מקרקעין

משרדנו מתמחה בביצוע ובליווי עסקאות מקרקעין על כל רבדיו: החל מעסקאות טאבו, עסקאות רכישה מקבלן, חברה משכנת ועד לעסקאות הרשומות ברשות מקרקעי ישראל.

משרדנו מייצג את הלקוחות החל בשלב המו"מ, בדיקת הזכויות הקניניות בנכס, בדיקות תכנוניות, היתרי בניה עריכת הסכם מכר, דיווח לרשויות המס ועד לרישום מלוא הזכויות על שם הלקוח בלשכה הרלבנטית.
 

Apartment%2520Building_edited_edited.jpg
מקרקעין
bottom of page